Obec Česká Kubice

Obecní byty

Obecní byty

 

Obec Česká Kubice vlastní několik bytových domů, které jsou uvedeny níže. Nájemné je sjednáváno s novými nájemníky na dobu určitou, která bude ukončena vždy k 30.4. kalendářního roku. Nájemní smlouva bude poté s nájemníkem prodloužena za předpokladu, že nájemník nebude mít vůči obci Česká Kubice žádný závazek. Výše nájmů v obecních bytech byla stanovena na základě Usnesení zastupitelstva obce Česká Kubice ze dne 12.12.2011. Žadatel o obecní byt je po zaslání písemné "Přihlášky o nájemní byt v majetku obce"  zařazen do seznamu žadatelů o obecní byt. Při uvolnění nájemního bytu, bude vybrán Zastupitelstvem obce Česká Kubice  ze seznamu vhodný žadatel o přidělení bytu, který bude poté vyzván, zda má zájem o nabízený uvolněný byt. Obcí Česká Kubice není veden pořadník žadatelů o byt a každý kdo si podal žádost o obecní byt si musí svoji žádost po  roce vždy obnovovat, jinak bude jeho žádost vyřazena ze seznamu žadatelů o obecní byt.

 

 Bytový dům na České Kubici čp. 29 "Kovárna"

Obecní bytyObecní byty

Jedná se o dům, který prošel v letech 2006 - 2007 celkovou rekonstrukcí a bylo u něj provedeno zateplení fasády. Dům je centrálně vytápěný lehkým topným olejem. Je zde celkem 8 bytových jednotek, kdy dvě bytové jednotky jsou o velikosti 1+kk (cca 29,5 m2) a ostatní byty jsou o velikosti 2+kk (cca 48m2 - 70,7m2). K bytům náleží komory, které se nachází na chodbě vedle bytu nebo sklepní kóje.  Nájemné činí v tomto domě 40,- Kč za m2 obytné plochy a sníženou cenu za m2 plochy mimo byt sloužící k uskladnění věcí. Nájemník dále obci platí pravidelné zálohy za topení a spotřebovanou vodu a elektřinu u společných prostor. Připojení elektřiny si každý nájemník zařizuje sám. Dům byl rekonstruován za podpory SFRB.

Dům je v současné době plně obsazen.

 


 

Bytový dům na České Kubici čp., 60 ve kterém je umístěna restaurace a obchod

Obecní byty

 

Jedná se o dům, u kterého bylo v letech 2000-2001  provedeno zateplení fasády a v nově vybudované nástavbě vybudováno 5 bytových jednotek. V přízemí domu je umístěna prodejna COOP a restaurace "Kocanda". Byt č. 1 je o velikosti 3+1 (93,3 m2), byt č. 2 je o velikosti 1+1 (49,5 m2), byt č. 3 je o velikosti 1+1 (47,8 m2), byt č. 4 je o velikosti 2+kk (74,2 m2), byt č. 5 je o velikosti 1+kk (22,8 m2). K bytům náleží kóje, kdy každá je o velikosti 3,65 m2. Jednotlivé byty jsou vytápěny plynovými kamny, které jsou na propan. Nájemné v tomto domě činí 40,- Kč za m2 obytné plochy a sníženou cenu za m2 plochy mimo byt sloužící k uskladnění věcí. Nájemník dále obci platí pravidelné zálohy za topení a spotřebovanou vodu a elektřinu u společných prostor. Připojení elektřiny si každý nájemník zařizuje sám. Dům byl rekonstruován z vlastních prostředků obce Česká Kubice.

 

Dům je v současné době plně obsazen.

 


 

Bytový dům na České Kubici čp. 45 "Luisa"

Obecní bytyObecní byty

 

Jedná se o dům, ve kterém je v přízemí pět ubytovacích pokojů. Čtyři pokoje jsou o velikosti 17 m2 a jeden pokoj je o velikosti 24 m2. TUV do těchto bytů je dodávána ze společného 300 litrového bojleru, který byl namontován v roce 2012. V prvním patře domu jsou 2 samostatné bytové jednotky, kdy v každém bytě je vlastní bojler na ohřev TUV. Byt č. 6 je o velikosti 1+1 (46,33 m2) a byt č. 7  je o velikosti 2+1 (61,87 m2). Dům je centrálně vytápěný na tuhá paliva. K tomuto domu patří oplocená zahrada. Nájemné v bytech v prvním patře činí 35,- Kč za m2 obytné plochy. Nájemník dále obci platí pravidelné zálohy za topení, spotřebovanou vodu a elektřinu u společných prostor. Připojení elektřiny si každý nájemník zařizuje sám.  Tento dům prošel v 90. letech částečnou rekonstrukcí vnitřních prostor v prvním patře a v roce 2009 byl dům opatřen novými plastovými okny. V roce 2012 bylo provedeno zateplení stropu budovy.

U ubytovacích pokojů činí pronájem 60,- Kč na den. Ubytovaná osoba dále hradí spotřebovanou elektřinu dle podružného elektroměru náležící k pokoji a poměrnou část elektřiny na ohřev TUV.

Dům je v současné době plně obsazen.

 

  


 

Bytový dům na České Kubici čp. 88

Obecní byty

 

Jedná se o dům, ve kterém je 6 bytových jednotek. Dům dříve prošel rekonstrukcí střechy (výměna střešní krytiny), výměna starých oken v bytech za nová plastová okna a rekonstrukcí vnitřních prostor bytů, včetně nové elektroinstalace a vybavení bytů. V roce 2012 byla provedena výměna starých oken ve sklepení za nová plastová a  provedeno vnitřní zateplení stropu sklepa nad kterým jsou přízemní byty. V dubnu 2013 byla provedena rekonstrukce el. rozvodů společných prostor a sklepů. Všechny byty jsou o velikosti 2+1 (50,2 m2). Ke každému bytu náleží dvě sklepní kóje. Jednotlivé byty jsou vytápěny el. přímotopy nebo krbovými kamny. K tomuto domu patří oplocená zahrada. Nájemné v tomto domě činí 35,- Kč za m2 obytné plochy a sníženou cenu za m2 plochy mimo byt sloužící k uskladnění věcí. Nájemník dále obci platí pravidelné zálohy za spotřebovanou vodu a elektřinu u společných prostor. Připojení elektřiny si každý nájemník zařizuje sám. Dům byl do současné doby rekonstruován z vlastních prostředků obce Česká Kubice.

Dům je v současné době plně obsazen.

 


 

Bytový dům na Folmavě čp. 37

Obecní bytyObecní byty

 

Jedná se o dům, ve kterém proběhla rozsáhlá rekonstrukce celé budovy. Tato rekonstrukce byla dokončena v roce 2011. Dá se říci, že při rekonstrukci domu zůstaly jen obvodové zdi. V domě je celkem 8 bytových jednotek, ke kterým náleží sklepní kóje a kolny pro uskladnění dřeva. Byt č. 1 je o velikosti 2+1 (73 m2), byt č. 2 je o velikosti 1+kk (53,75 m2), byt č. 3 je o velikosti 2+1 (69,04 m2), byt č. 4 je o velikosti 1+kk (54,39 m2), byt č. 5 je o velikosti 1+1 (29,8 m2),   byt č. 6 je o velikosti 2+1 (59,41 m2), byt č. 7 je o velikosti 1+kk (46,54 m2), byt č. 8 je o velikosti 1+1 (40,18 m2). Jednotlivé byty jsou vytápěny krbovými kamny s vložkou nebo bez vložky. K tomuto domu patří oplocená zahrada. Nájemné v tomto domě činí 40,- Kč za m2 obytné plochy a sníženou cenu za m2 plochy mimo byt sloužící k uskladnění věcí. Nájemník dále obci platí pravidelné zálohy za spotřebovanou vodu a elektřinu u společných prostor. Připojení elektřiny si každý nájemník zařizuje sám. Dům byl rekonstruován z vlastních prostředků obce Česká Kubice.

Dům je v současné době plně obsazen.

 


  

Bytový dům na Spálenci čp. 41

Obecní bytyObecní bytyObecní byty

 

Jedná se o dům u kterého bylo po roce 2000 provedeno zateplení fasády, výměna starých oken za nová plastová okna a pokládka nové střešní krytiny. V domě jsou tři bytové jednotky a k domu náleží oplocená zahrada. V přízemí domu je byt č. 1 o velikosti 3+1 (76,34 m2), ve kterém je umístěn kotel na tuhý paliva, kterým se vytápí byt č. 2 v mezipatře. Byt č. 1 má sociální zařízení umístěné uvnitř bytu a proběhla u něj částečná rekonstrukce vnitřních prostor. V mezipatře je byt  č. 3 o velikosti 2+1  (61,73 m2), který má sociální zařízení umístěné na chodbě. V prvním patře je byt č. 2 o velikosti 3+1 (72,19 m2), který je vytápěný krbem a přímotopy. Sociální zařízení má tento byt rovněž umístěné na chodbě. V roce 2013 proběhla rekonstrukce vnitřních prostor u bytu č. 2 a 3 a dále společných prostor včetně tzv. volební místnosti. Nájemné činí v tomto domě 30,- Kč za m2 obytné plochy a sníženou cenu za m2 plochy mimo byt sloužící k uskladnění věcí. Nájemník dále obci platí pravidelné zálohy za spotřebovanou vodu a elektřinu u společných prostor. Připojení elektřiny si každý nájemník zařizuje sám.

Dům je v současné době plně obsazen.

 


Obecní bytyObecní byty

 Byty nad ZŠ a MŠ na České Kubici čp. 15 ("školní byty")

V roce 2012 byla k místní základní škole přistavena nová mateřská školka, přičemž byla budova základní školy kompletně zateplena a uvnitř školy byla provedena i částečná rekonstrukce školních prostor a kuchyně. Celý dům je vytápěn tepelným čerpadlem země/voda, které čerpá energii z několika vrtů. V patře nad školou byl dříve byt o velikosti 5+1 (137 m2). 

Od června 2014 do září 2014 proběhla rekonstrukce celého patra nad školou, kdy přestavbou prostor vznikly 2 nové bytové jednotky. Rekonstrukci zde prováděla firma Ing. Oldřich Kovařík - LUKANUS Stav. 

Jelikož se jedná o školní byty, bude nájem vždy na dobu určitou nebo bude muset být uvolněn v případě zájmu pedagogického pracovníka, který bude v této škole mít zájem pracovat.

Nájemník dále obci platí pravidelné zálohy za spotřebovanou vodu. Připojení elektřiny si každý nájemník zařizuje sám. Dům byl rekonstruován z vlastních prostředků obce Česká Kubice.

Dům je v současné době plně obsazen.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Domovní řád obce Česká Kubice.doc Obecní byty 44.5 Kb
Prihlaska o najemni byt v majetku obce.rtf 53 Kb