Obec Česká Kubice

Obecní knihovna Česká Kubice

Obecní knihovna Česká Kubice

Knihovna v České Kubici

 

Vážené čtenářky a vážení čtenáři,

            srdečně Vás zveme do nově zrekonstruované knihovny v České Kubici.

Obecní knihovna Česká KubiceObecní knihovna Česká KubiceV létě roku 2012 se nám za fyzické a nemalé finanční pomoci obecního úřadu podařilo kompletně zrenovovat knihovnu. Zvláštní poděkování patří panu S. Rapovi, bez kterého by renovace nebyla dokončena tak rychle.

 

Obecní knihovna Česká KubiceObecní knihovna Česká KubiceObecní knihovna Česká KubiceObecní knihovna Česká KubiceObecní knihovna Česká KubiceStaré akumulačky byly vyměněné za menší a výhřevnější. Lino z dob, kdy v místnosti bývávala družina, bylo narazeno linoleem se vzorem světlých dřevěných parket, které spolu s limetkově zelenou barvou stěn s černými motýly podtrhuje příjemnou atmosféru knihovny. Nové dveře, stejné na celém obecním úřadě, dotvářejí komplexnost interiéru celé budovy. Výměnou světel je zajištěn dostatek světla k výběru Vašich oblíbených knih, ke čtení a k práci na počítači.

V současnosti je v knihovně dostupných asi 3000 svazků knih pro mládež a dospělé, které se snažíme každým rokem obohacovat o nové přírůstky. Přibližně 200 knih nám bylo zapůjčeno zdejšími občany, jsou také k dispozici čtenářům. Dvakrát ročně nám Městská knihovna Boženy Němcové v Domažlicích propůjčuje soubor asi 30 knih. Nabízíme k půjčení knihy různých žánrů a druhů, od historických románů, přes knihy pro mládež, až po odbornou literaturu. Registrace čtenáře je zdarma. Snažíme se o to, aby každý čtenář našel svoji oblíbenou četbu a byl uspokojen naší knižní nabídkou.

V místnosti jsou také dva počítače se základním příslušenstvím, základními programy a připojením k internetu. Internet je zpoplatněn 50 Kč/hod (na studijní účely se poplatek nevztahuje). Je zde také možnost tisku za minimální poplatek. S výběrem knih i prací na počítači Vám rády pomohou zdejší knihovnice Nikola Kafková a Emilie Královcová.

Těšíme se na Vaši návštěvu v naší otevírací době:

                              Úterý         16:00 - 18:00

                    Pátek        18:00 – 19:30

V případě nutnosti lze kontaktovat na e-mail e.kralovcova@seznam.cz, kafkova.nikola@seznam.cz nebo na tel. číslo 721 941 422.

Emilie Královcová